12 Házená Uničov 14 3

Informace a výsledkový servis - házená MHK KARVINÃ

První schůdek zdolán! Němci poraženi

16.01.2012

Vstup do turnaje se čŒechům vydaěil na jedničku. Ani jedinkrát za zápas nepustili německého soupeěe do vedení, pěedvedli ohromnou bojovnost, skvělý týmový výkon a zaslouženě zvítězili. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

ME 2012 - Skupina B

čŒesko – Německo 27:24 (14:9)

Do utkání a potažmo turnaje vstoupil výborným zákrokem Petr &Stochl, který vychytal ze sedmimetrového hodu odborníka na exekuční hody, Gensheimera. Stěelecký zápis českého celku pak dvěma brankami otevěel Sklenák. Uwe Gensheimer si však v 5. minutě spravil chuÅ¥ po první vychytané sedmičce druhou, na kterou už &Stochl nedosáhl, a na konci první pětiminutovky to bylo 2:2. Úvodní minuty byly celkově velmi bohaté na branky, naštěstí pro český celek stále dotahovali minimální náskok soupeěe Němci. O dvě minuty později zvyšoval se štěstím na dvoubrankový náskok Stehlík (4:2). A německý celek pěitvrdil v obraně.

V početní pěevaze pak Filip Jícha otevěel svou stěeleckou statistiku, zvyšujíce už na 5:2. Již druhou ze tří německých branek proměnil Gensheimer a opět ze sedmimetrového hodu, naštěstí dokázal reagovat Stehlík, když šestá branka v německé brance jakoby z oka vypadla té těetí. V 10. minutě na 7:3 zvyšoval Filip. Hra se nesla v rychlém tempu, a když Hens už podruhé v ěadě orazítkoval tyč, rychlý útok čŒechů a dohrávka na Filipa znamenala zvýšení českého náskoku už na 8:3. Německý kouč Heuberger si vyžádal oddechový čas. Ani to nepomohlo. čŒeští reprezentanti dostali soupeěe pod tlak a kanonýr Jícha zvýšil na 9:3. Ve 12. minutě vychytal &Stochl již těetí sedmičku, odražený míč však Němci zpracovali a Haašzlig; snížil na 4:9. V zápětí byl přísným dvouminutovým trestem potrestán Filip Jícha za faul na Pascala Hense.

FOTOGALERIE ke shlédnutí zde

Petr &Stochl si v první půli pěipsal skvělé zákroky proti sedmimetrovým hodům.

Foto Alex Wipf

Oslabení sehráli čeští reprezentanti úspěšně, ani jedinkrát neinkasovali. čŒeští hráči hráli zejména v obraně s obrovskou vervou, &Stochl s nasazením zdraví získával každý míč. V útoku jim však chyběla potěebná invence, stejně tak Němcům a tak se pěibližně osm minut čekalo na další branku. Bohužel jako první prolomili stěelecké mlčení Němci (9:5) a čeští stěelci ne a ne odpovědět. Až Horák ve 22. minutě, to je po deseti minutách od poslední branky, pěekonal německou obranu (10:5). Druhou desítku v brankovém zápise načal David Juříček, kterého dohrál z rychlého útoku Filip Jícha. Pět minut pěed koncem poločasu korigoval Kaufmann, který vystřídal nejistého Hense a technickou stěelou pěehodil &Stochla (12:6). Následně však Filip Jícha pomohl vypracovat prostor pro Horáka, Němci však dohráli Groetzkiho, který opět padáčkem udržoval rozdíl na šesti brankách. Pavel Horák však úspěšně využíval toho, že se německá obrana soustěedí na Jíchu, a znovu zvyšoval. Opět stihl zareagovat Kaufmann, individuální akce Sklenáka však skončila sedmičkou a tu úspěšně proměnil Jícha. Minutu pěed koncem sestěelil Jícha z vyložené gólové příležitosti Heinewettera a Martin Lipták si vyžádal oddechový čas, aby hráče pěed závěrem zklidnil. V posledních vteěinách korigoval na poločasových 9:14 Glandorf.

Do druhé půle vstoupili Němci s vervou a Kaufmann pěi proměňování jedenácté branky Německa zranil Kubeše v obličeji (11:15). Velmi přísná sedmička byla písknuta ve 33. minutě proti českému celku a Galia, který vystřídal v brance &Stochla, sedmimetrový hod vychytal. Míč však opět zpracovali Němci, další branka z rychlého útoku opět skončila v české síti a rázem to bylo jen o dvě branky 13:15. Filip Jícha to však vzal na sebe a rozdíl ve skóre opět navýšil. Další brejk proměnil Juříček, stejně však odpověděl Theuerkauf (36. minuta 14:17). Faul Stehlíka však rozhodčí potrestali dvouminutovým trestem a sedmičkou, kterou proměnil Pfahl, pak pěišla další rychlá akce Německa a už ztráceli Němci na čŒesko jen jedinou branku 16:17.

Tomáš Sklenák byl autorem důležitých branek v dnešním utkání.

&Stochl ale držel český celek nad vodou! Po zranění Juříčka dokázal Nocar využít početní pěevahu a z těžkého úhlu zvýšil na 18:16. Hráči Německa se však stále drželi na dostěel dvou branek, ve 44. minutě se dokonce opět pěiblížili na jednobrankový rozdíl 19:20. Hned po své srbské premiéěe však byl jako sedmý hráč na hěišti na dvě minuty vyloučen Motl a poslední čtvrtinu utkání tak čŒeši otevírali v oslabení a jen s jednobrankovým náskokem. Naštěstí to na sebe vzal Jícha (21:19), další branku pěidal hned po příchodu na palubovku Vraný. Pak opět další stěelu proměnil Jícha, úspěšný zákrok pěidal &Stochl, opět zabodoval Vraný a český náskok byl opět pětibrankový (v 51. minutě 24:19)!

Na Filipa Jíchu byli Němci pěipravení, i tak ale skóroval sedmkrát.

V poslední čtvrtině kralovala na palubovce dvojice Jícha – &Stochl. První jmenovaný pěidával branku za brankou, druhý úspěšně hájil českou síÅ¥ pěed německými nájezdy. Sedm minut pěed koncem se však českým fanouškům naskytl nepříjemný pohled, když se Jícha poroučel k zemi po ataku Gensheimera a do poslední pětiminutovky vstupovali čŒeši za stavu 25:22. Soupeěi se pěiblížili ještě na 23:25. Veledůležitou 26. branku nakonec pěidal Stehlík, když Jíchu hlídali Němci osobně. Německý celek ještě v poslední minutě vyzkoušel celoplošný pressing, Sklenák se ale skrz černou záplavu prodribloval a bylo to 27:23. Gensheimer ještě korigoval, čŒeši ale vstup do turnaje zvládli a vybojovali nesmírně důležité úvodní vítězství!

Sestava a stěelci čŒeska: NOCAR Karel 2, VÍTEK Jiří, VRANÝ Václav 2, KUBE&S Daniel, MOTL Jiří, JÍCHA Filip 7, FILIP Jan 4, SOBOL Jan, HORÁK Pavel 3, MRÁZ Alois, GALIA Martin, JUŘÍčŒEK David 3, STEHLÍK Jan 3, HYNEK Jiří, SKLENÁK Tomáš 3, &STOCHL Petr

Nejlepší stěelci Německa: KAUFMANN Lars 5, HAAšzlig; Michael 4, THEUERKAUF Christoph 3, PFAHL Adrian 3, GENSHEIMER Uwe 3

Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: ABRAHAMSEN Kenneth (NOR), KRISTIANSEN Arne M. (NOR)

Komentáě Petra &STOCHLA: Pěed zápasem jsme říkali, že každý duel na ME je stejný, ale je pravda, že většina z nás hraje v Německu. Hráli jsme proti spoluhráčům, navíc první zápas na turnaji, hrálo se i o Olympiádu. Bylo to velice důležité a zvládli jsme to, vlítli jsme do nich. Prvních dvacet minut jsme jim vůbec nedali šanci a oni se z toho nevzpamatovali do konce poločasu. Ve druhé půli do toho vlítli a stáhli to, ale my jsme ukázali velkou sílu v týmu, odskočili a víceméně v poklidu se to dohrálo.Myslím, že tyto momenty, kdy se soupeě takto dotáhne, jsou rozhodující a dobré týmy je zvládají. Novou obranu 1-2-3 jsme nikde neprezentovali. Trénujeme ji už půl roku, částečně jsem ji hráli na podzim v Srbsku v přípravě a Němci absolutně netušili, že to umíme a zvládneme. Velmi dobrý záměr. První půle se mi docela povedla, ve druhé půli ke konci jsme byli trochu rozhození, obrana i já. Ale celkově na to že to byl první zápas, celý mančaft to zvládnul.

Komentáě Jana FILIPA: Noha drží. Včera, když jsem to zkoušel, jsem si říkal, že to na 90 % nepůjde, ale doktor mě pořád uklidňoval, aÅ¥ to nechám být a dám tomu čas. Tak jsem ho konečně poslechl, i když se mi moc nechtělo, chtěl jsem to otestovat. Ale se stahovací punčochou to bylo lepší, párkrát jsem měl nabráno na kěeče, většinou když jsem chvíli seděl, ale pak to bylo zase v pohodě, doufám, že to vydrží. Je to strašně důležitý výsledek, šli jsme do toho s tím, že to bude hrozně důležitý zápas, který může mít velký vliv na další účinkovaní v turnaji pro oba mančafty. Strašně moc jsme chtěli a to jsme ukázali, pěed zápasem nám Karel pěipravil speciální motivaci a to nás nakoplo ještě víc. Budeme to brát zápas od zápasu. Jsme čŒeši a nemůžeme být nahoěe. Doufám, že svým výkonem a výsledkem zase začne stoupat u nás zájem o házenou, to by nám mohlo asi nejvíc pomoct, cítit, že máme lidi za sebou. Musíme se pěipravit na zápas se &Svédy, bude důležitý. Nesmíme propadat žádné euforii. Když jsme v euforii, tak to většinou špatně dopadne.

Václav Vraný pomohl brankami ve druhém poločase.

Fanoušci čŒeska se ztráceli v záplvě fanoušků makedonských, na konci utkání však měli důvod k radosti.